Infuzja tlenowa. Wszystko, co warto wiedzieć

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Zauważono ciekawy fakt, że zabieg wspomaga procesy gojenia ran u chorych na trądzik różowaty. Podawanie penetrującego skórę preparatu z nanoplatyną przy wykorzystaniu tlenu pobudza odnowę komórek, tym samym zapobiegając powstaniu blizn potrądzikowych. Co więcej, wykonane zabiegi ograniczają wydzielanie łoju (sebum), którego nadprodukcja prowadzi do powstania objawów choroby. Wykorzystywany nanokoloid platyny ma działanie przeciwbakteryjne, co redukuje procesy zapalne toczące się w tkankach.
Jeszcze innym wskazaniem, mogą być plamy pigmentacyjne widoczne na skórze. Zabieg rozjaśnia przebarwienia. W przypadku skóry młodej – działamy profilaktycznie, zapobiegając procesom starzenia, utracie nawilżenia i jędrności skóry.

Wskazania do zabiegu infuzji tlenowej:

  • skóra niedotleniona, szara, zmęczona,
  • skóra dojrzała z oznakami starzenia (zmarszczki),
  • skóra sucha, odwodniona,
  • skóra pozbawiona sprężystości, zwiotczała,
  • skóra skłonna do przebarwień,
  • skóra wrażliwa z popękanymi naczynkami krwionośnymi,
    trądzik różowaty

Przebieg zabiegu

Zabieg składa się z kilku etapów wykonywanych w odpowiedniej kolejności. Początkowo skóra poddawana jest bardzo dokładnemu demakijażowi oraz oczyszczeniu. Specjalista kosmetolog wykonujący zabieg dokładnie ocenia stan cery. Na podstawie informacji uzyskanych od pacjenta z wywiadu oraz własnych obserwacji wybierany jest preparat, który najlepiej spełni swoją funkcję. Kolejnym etapem jest peeling. W tym momencie delikatnie złuszczane są martwe komórki z powierzchni naskórka. Skóra zostaje wygładzona i rozjaśniona. Tak przygotowana cera może być poddana kolejnym etapom. Osoba wykonująca zabieg przygotowuje ampułkę z wybranym wcześniej preparatem do aplikacji. Kolejnym krokiem jest już podawanie substancji w głąb skóry. Kosmetolog zbliża aplikator do twarzy i przy pomocy tlenu wtłacza serum w tkankę. Specjalista dokładnie wykonuje czynności najpierw na jednej, później na drugiej części twarzy. Po wykonanej procedurze na okolicę zabiegową nakładany jest specjalny żel. Cała procedura nie wywołuje żadnych odczuć bólowych, dlatego nie ma konieczności stosowania znieczulenia miejscowego. Zabieg zajmuje około 60 minut.