Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny to jeden z najważniejszym elementów od których zależy nienaganny wygląd i elegancja. Niestety mimo tego, że jest to prosty zabieg, efekt końcowy jest uzależniony od miejsca i osoby która go wykonuje. Tutaj warto postawić duży wykrzyknik. Makijaż permanentny powinno wykonywać się tylko pod okiem specjalistów w sprawdzonych gabinetach. W przeciwnym wypadku możemy tego bardzo żałować. Zapraszamy do lektury.

O zabiegu słów parę

Jeżeli wiemy już, że miejsce oraz osoba która wykonuje zabieg są gwarancją zadowolenia lub jego braku, należy skoncentrować się na innych istotnych zagadnieniach. Pierwszą z nich jest odpowiedni dobór barwników i kształtu kresek. Wynika to z tego, że wystarczą drobne przesunięcia linii lub zły wybór koloru, a twarz może wyglądać na zniekształconą. Niestety wiele osób nie zwraca uwagi na podstawowe kwestie, sugerując się jedynie niższą ceną usług w danym salonie. Aby tego pamiętać, warto sprawdzić czy klinika lub salon posiadają specjalne atesty, a zabieg wykonują zgodnie z normami bezpieczeństwa. Chyba nie chciałabyś, aby końcówki kosmetyczne zostały wykorzystane przy Twoim zabiegu po raz drugi lub trzeci?

Trwałość zależy od jakości

Aby jak najlepiej uświadomić sobie jak wygląda proces i wykonanie makijażu permanentnego, oraz na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, można porównać go z wykonaniem tatuażu. Klientka wybiera obszar na twarzy, który ma zostać poddany zabiegowi a osoba wykonująca makijaż wprowadza odpowiednio dobrany pigment, na bazie naturalnych barwników. Dzięki temu, ulegną one złuszczeniu i zapewnią oczekiwany efekt.

Tak jak w przypadku każdego innego zabiegu upiększającego, tak samo podczas wykonywania makijażu permanentnego, jego trwałość zależy w głównej mierze od jakości pigmentu. Przy odpowiednio dobranej substancji, efekt może utrzymywać się nawet przez kilka lat. Wiele zależy również od głębokości, na której zostanie osadzony barwnik i co za tym idzie, czasu, który upłynie do momentu złuszczenia skóry. Dodatkowe kwestie takie jak wiek osoby która poddaje się zabiegowi również ma znaczenie. Skóra młodej osoby może być skłonna do przetłuszczania i złuszczania, dlatego w takim przypadku, efekty zabiegu mogą być krótsze niż u starszych osób. Statystycznie najwięcej klientek decyduje się na makijaż permanentny brwi i ust.

Co daje makijaż permanentny?

Kobiety wykonujące makijaż permanentny, jaką jego główną zaletę, wskazują na poprawę niedoskonałości występujących na twarzy. Ciężko się z tym nie zgodzić, wiele osób odczuwa kompleksy związane z kiepskim wyglądem brwi i ust, dlatego decydują się na wykonanie zabiegu. Dzięki temu mogą liczyć na natychmiastowe efekty i poprawę wyglądu. Część kobiet wybiera makijaż permanentny z powodu oszczędności czasu, na długie lata zapominając o mozolnym porannym malowaniu.