Od kiedy pamiętam, interesowałam się sportem, zdrowiem człowieka zarówno w sferze fizycznej jak i duchowej. Jako dziecko przez 5 lat wyczynowo trenowałam szermierkę. Od 14. roku życia rozpoczęłam praktykowanie jogi oraz technik oddechowych i medytacyjnych. Po ukończeniu szkoły rozpoczęłam studia biologiczne, no których skoncentrowałam się na medycynie klinicznej.

M&T

Zawsze czułam, że moim powołaniem jest pomoc ludziom w zachowaniu zdrowego ciała, ale i umysłu. Praca w laboratorium była pasjonująca, lecz bardzo brakowało mi kontaktu z ludźmi. Czułam też potrzebę dbania o profilaktykę zdrowia człowieka w ujęciu holistycznym. Zadbania o przyczyny, a nie naprawianie skutków.

Dalsze poszukiwania znów poprowadziły mnie w stronę sportu. Zainteresowałam się fitnessem. W 2010 r. postanowiłam sprawdzić się po tej drugiej stronie. Ukończyłam Kurs Instruktora Sportu o specjalności fitness, a następnie kolejne kursy specjalistyczne.

Wkrótce potem zaszłam w ciążę. W tym czasie pogłębiałam swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznej aktywności fizycznej w okresie ciąży i opracowałam własny program treningowy łączący moje zamiłowanie do fitnessu z jogą i Pilatesem, według którego ćwiczyłam przez całą ciążę. Wpływ ćwiczeń okazał się dla mnie zbawienny, zarówno jeśli chodzi o samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Kondycja fizyczna miała również duże znaczenie podczas porodu, a także pierwszych tygodni macierzyństwa. Teraz, gdy piszę te słowa, moja córeczka ma już ponad  rok i dzielnie towarzyszy mi w zajęciach dla mam z maluchami.

Z radością dzielę się moimi doświadczeniami z kobietami w ciąży i świeżo upieczonymi mamami. Moją intencją jest pomoc kobietom chcącym wzmocnić ciało, aby przygotować je do wysiłku związanego z noszeniem dziecka w swoim łonie, porodem oraz pierwszymi miesiącami macierzyństwa, jak również pomoc w powrocie do formy i sylwetki po urodzeniu dziecka. Podczas wykonywania ćwiczeń zwracam uwagę na połączenie ruchu z oddechem i koncentrację na swoim ciele, co pomaga w wyciszeniu umysłu i oderwaniu myśli od codziennych trosk.

cert_MPostT cert_MPregT

 

Warning: Division by zero in /home/samvip/domains/e-mamafit.pl/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1382